29 augustus 2008 om 12:31
New Orleans bereidt zich voor op nieuwe Katrina


De gouverneur van de Amerikaanse staat Louisiana, dat drie jaar geleden zwaar werd getroffen door orkaan Katrina, heeft woensdag de noodtoestand uitgeroepen in afwachting van de tropische storm Gustav. Die zal naar verwachting opnieuw tot een orkaan uitgroeien voor hij de staat treft.

 

Het natuurgeweld maakte de voorbije dagen al minstens 22 doden in Haïti en de Dominicaanse Republiek, maar is inmiddels weer afgezwakt tot een tropische storm. Gustav, al de zevende orkaan dit seizoen in de regio, trekt donderdag langs Jamaica en Cuba.


Verwacht wordt dat Gustav daarna verder noordwaarts trekt richting Louisiana (kaartje), waar hij begin volgende week aan land zou kunnen gaan. Gevreesd wordt echter dat hij in de Golf van Mexico opnieuw aanwakkert, en uitgroeit tot een orkaan van categorie 3.


Katrina
Louisiana werd drie jaar geleden al eens zwaar getroffen door de orkaan Katrina. Die maakte toen bijna 1.500 dodelijke slachtoffers in Louisiana en zijn buurstaten. In de stad New Orleans werden tienduizenden woningen verwoest.

Gouverneur Bobby Jindal heeft evacuatieplannen aangekondigd voor de kustregio’s, die in 2005 zware schade opliepen door overstromingen en dijkdoorbraken.


Kritiek
Burgemeester Ray Nagin van New Orleans kreeg drie jaar geleden zware kritiek om zijn gebrekkige evacuatiebeleid. Er werden toen 1,3 miljoen mensen geëvacueerd, terwijl 50.000 anderen achterbleven in de stad.

"Ik dacht toen dat de federale regering de achterblijvers te hulp zou komen", zei Nagin woensdag op CNN. "Ik had het mis. We gaan die fout niet herhalen. Dit jaar zijn we klaar om te evacueren."

knack.be