Het dodental als gevolg van de storm die dit weekend Europa teisterde is opgelopen tot circa zestig. Zowel de politie in Duitsland als in Frankrijk meldde maandag nog opnieuw twee doden.
Volgens de Duitse politie kwam zondag een automobilist om het leven toen een boom omwaaide en op zijn auto viel op een weg in het Zwarte Woud. Zijn vrouw die naast hem zat, raakte zwaargewond.
In een bos bij Frankfurt werd een 69-jarige fietser dodelijk getroffen door een omvallende boom. Eerder was al bekend geworden dat vier mensen door de storm waren omgekomen.
Frankrijk
Orkaan Xynthia heeft in Frankrijk in totaal 47 mensenlevens geëist, twee meer dan zondag waren gemeld. Dat verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Brice Hortefeux maandagmorgen. Alleen al in het departement Vendée kwamen minstens 29 mensen om het leven.





